Kursy online to jedna z najbardziej dostępnych obecnie form wiedzy. To jednak nie tylko zwykłe szkolenia, które albo podnoszą twoje kompetencje albo nie. Jeśli dobrze wybierzesz, z ich pomocą możesz zupełnie odmienić swoje życie, tak zawodowe, jak i prywatne.

Darmowe szkolenia przez Internet – dla kogo?

Wiele osób przekonanych jest, że darmowe szkolenia przez internet nie są tak wartościowe jak te płatne. To bardzo błędne założenie. Coraz więcej instytucji publicznych, ale i pozarządowych przygotowuje tego typu warsztaty, szkolenia, darmowe podcasty z myślą o rozwoju innych obywateli. Wiele organizacji takie działania ma wpisane w swój statut, wiele firm również dotuje tego typu inicjatywy, bardzo szerokie finansowanie płynie z ośrodków rządowych, europejskich. Wystarczy chcieć i poszukać. Darmowe kursy online to rozwiązanie dla każdego – kto chce się szkolić w interesującym go obszarze, kto szuka pomysłu na dalszą karierę albo jej rozpoczęcie. Darmowe kursy to sposób dla kogoś, kto chce zacząć od początku, kto zatrzymał się na pewnym etapie edukacji i chce spróbować jeszcze raz. Kurs marketing i reklama może okazać się inspiracją dla kogoś, kto chce zmienić pracę…

Kursy online – zmień swoją pracę

Warto się uczyć, otwarte zasoby edukacyjne w tym pomagają. Edukacja to nasza przyszłość. Widzą to giaganci – nie bez powodów istnieje Microsoft Learning, LinkedIn Learning, wielkie zasoby edukacyjne Apple i Google oraz szeregu innych. To nie tylko internetowe rewolucje z obszaru marketingu, PR, reklamy, social mediów. Możesz zapisać nie na kurs administracja publiczna i samorządowa, przejść kurs ochrona środowiska online. Czeka na ciebie kurs kosmetyczny online. To szkolenia z bardzo różnych dziedzin, uczące nowych umiejętności, pozwalające znaleźć dla siebie nową ścieżkę kariery. Takie szkolenia mogą ci pozwolić odwrócić bieg twojego zawodowego życia, postawić rozwój osobisty na pierwszym miejscu.

Poszukaj kursów online dla siebie

Kiedy zastanowić się, jakie kryteria decydują o zatrudnieniu, to oczywiście znaczenie ma już zdobyta wiedza, ale nowe umiejętności, które pozyskało się w ostatnim czasie. Pracodawcy cenią sobie pracowników, którzy korzystają ze szkoleń regularnie. Jeden kurs pracownik biurowy da ci oczywiście podstawy, ale jeśli chcesz być coraz lepszy w swojej pracy, musisz się dokształcać. Od tego w końcu są kursy i szkolenia.

Darmowe kursy a samorozwój

Kurs dekoracja przestrzeni online może ci otworzyć drogę do ciekawych zawodowych wyzwań i możliwości rozwoju, ale przede wszystkim może przynieść ogrom satysfakcji i wzmocnić poczucie własnej wartości, sprawić, że będziesz szczęśliwszy/a. Kurs online czasami warto zrobić tylko dla samego siebie, bez presji zawodowej. Czasami zamiast kolejnego szkolenia w języku angielskim może ci się przydać wiedza, jak oszczędzać czas i lepiej nim gospodarować, jak nauczyć się odpoczywać, radzić sobie ze stresem, odpuszczać.