Na rynku smartfonów można znaleźć masę różnych urządzeń, różniących się od siebie nawzajem specyfikacją, designem czy jakością wykonania. Większość z nich jest jednak dosyć jednolita, no chyba, że mówimy o takich sprzętach, jak Samsung Galaxy Z Flip4. Dlaczego składany smartfon to dobre rozwiązanie i do czego przyda Ci się jego ekran zewnętrzny? Czy to dobry smartfon do robienia zdjęć? Na te oraz więcej pytań możesz poznać odpowiedzi w poniższym artykule!

Samsung Galaxy Z Flip4 – dlaczego składany smartfon?

Samsung Galaxy Z Flip4 to jeden z dwóch najnowszych modeli producenta serii Z, czyli telefonów, który łączy fakt posiadania składanego wyświetlacza. Czy takie rozwiązanie jest w rzeczywistości tak funkcjonalne, by mogło przynieść jakąś korzyść użytkownikowi telefonu? Jak najbardziej i to nawet niejedną.

Przede wszystkim składany smartfon jest w stanie zapewnić nam jedną z najważniejszych cech, jaką powinien posiadać każdy nowoczesny telefon, czyli duży wyświetlacz. Co więcej, zrobi to bez największej wady tego rozwiązania, czyli bez wypychania nam kieszeni i sprawiania tym samym dyskomfortu. Używając Z Flip4, będziemy w stanie wygodnie złożyć telefon w dłoni po wykonaniu wszystkich naszych zadań i następnie schować go bez żadnych problemów w małej torbie czy płytkiej kieszeni. Będzie tam zdecydowanie bardziej bezpieczny niż jakikolwiek smartfon bez możliwości złożenia.

Tym samym przejdźmy do kolejnej zalety składanego smartfona – jego ekran będzie mógł być w pełni bezpieczny, gdyż nie będzie narażony bezpośrednio na kontakt z wnętrzem naszych kieszeni czy toreb. Oczywiście będziemy musieli w dalszym ciągu uważać na jego ekran zewnętrzny, jest on jednak pokryty odpowiednio wytrzymałą powłoką, która powinna zaoszczędzić nam problemów z utrzymaniem go w dobrej kondycji. Przy okazji za jego pomocą odczytasz treść powiadomień bez konieczności rozkładania swojego telefonu.

Składany smartfon do robienia zdjęć – w praktyce

Składana konstrukcja telefonu Samsung Galaxy Z Flip4 pozwala także na jego niecodzienne użycie przy wykonywaniu zdjęć. Możemy w dowolnej chwili złożyć go w taki kąt, jak nam odpowiada… i użyć jako statywu. To zdecydowanie nietypowa cecha, natomiast jej potencjalne użycie jest bardzo szerokie.

Korzystając z Flexcam, gdyż tak nazywa się ta technologia, będziemy mogli chociażby odłożyć telefon na biurko podczas prowadzenia wideorozmowy, bez konieczności szukania dla niego podstawki albo podpórki. W ten sposób zachowamy także dużo lepszą stabilizację obrazu, dzięki czemu sama jakość naszego nagrania także wzrośnie. To opcja, którą będą mogli docenić nawet wideoblogerzy, ale i osoby, które szukają nietypowych rozwiązań przy swojej fotografii, powinny być równie zadowolone.

Jak więc widać po wszystkich przywołanych dzisiaj przykładach, składany smartfon Samsung Galaxy Z Flip4 może być naprawdę użyteczny na wielu płaszczyznach dzięki zastosowaniu w nim elastycznego ekranu. Z tym sprzętem już nigdy nie będziemy musieli martwić się, że wyjmiemy porysowany sprzęt z kieszeni po biegu na autobus czy że nie znajdziemy ochotnika do zrobienia nam nowego zdjęcia profilowego – w tych zadaniach, a także w wielu innych, będzie mógł pomóc nowy telefon marki Samsung.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska